Jeigu jums kambaryje norisi turėti kilimų ir kilimėlių, kurie aplinkai suteiktų natūralumo, ramybės ir lengvumo atmosferą, tai nedvejodami rinkitės džiuto kiliminę dangą. Ji yra natūralios medžiagos produktas, pagamintas iš džiuto augalo karnos. Be to, turi ventiliacinių ir absorbcinių savybių. Paprasčiau kalbant, šie kilimai yra pagaminti iš žaliavų, skirtų virvelių, audimo virvių gamybai. Žmonėse ši žaliava dar yra vadinama „maišine medžiaga“.

 

Kokia praktinė nauda iš džiuto kilimų?

Pagrindinė nauda yra ta, kad džiuto kilimėliai ar dideli kilimai gali pasigirti tuo, jog jų gamyboje nenaudojamos jokios nuodingos medžiagos, galinčios sukelti alergijas ar kitokius negalavimus, todėl labiausiai yra tinkami vaikų kambariui. Be to, jie patrauklūs savo originalumu, ekologiškumu, natūralumu, pasižymi tvirtumu. Dar vienas privalumas – jie yra pigūs ir savo išvaizda sukuria savotiškai mielą interjero estetiką. Patogu ir tai, kad džiuto kiliminių dangų priežiūrai užtenka reguliaraus jų išsiurbimo dulkių siurbliu.

 

Ką galima ir ko negalima daryti su natūralių medžiagų dangomis?

Jei ant kilimų iš džiuto atsiranda dėmių, jas padeda išvalyti vandens ir balto acto (dviem lygiomis dalimis) mišinys. Po to drėgnas vietas svarbu išdžiovinti, kad kilimas nesideformuotų. Natūralias dangas nepatartina tiesti vonios kambaryje, virtuvėje, rūsyje ir kitose patalpose, kur būna daug drėgmės. Idealus variantas, kai patalpa gerai vėdinama, būna sausa, o santykinis oro drėgnumas neviršija 70 procentų.

Natūralių augalinių dangų negalima plauti šampūnu ir kaitinti garais. Stropiai išvalyti visą dangą galima kaip įmanoma sausiau. Ją reikia imtis valyti kaip įmanoma greičiau, iš karto, kai tik džiuto kilimas susitepa.

Išvalius dėmę, buvusios dėmės vietą reikia nuplauti šaltu vandeniu, kad ant dangos pluošto neliktų valymo priemonės likučių. Nusausinti labiausiai tinka baltas rankšluostis. Kilimas turi išdžiūti maždaug per šešias valandas. Jo džiūvimą padėtų paspartinti tai, jei kilimą uždengtumėte baltų popierinių rankšluosčių sluoksniu ir paslėgdami kuo nors sunkiu nakčiai. Iš naujo pradėti vaikščioti kilimine džiuto danga galima tik tada, kai ji visiškai išdžiūna.

Džiuto kilimų privalumai ir trūkumai

Džiutas vertinamas už skleidžiamą šilumą ir triukšmo izoliavimo savybes. O svarbiausias jo pranašumas – tai medžiagos stiprumas ir ilgaamžiškumas. Dažnai tokius kilimus perka įvairios įstaigos, biurai, siekdami patalpose sukurti savito komforto įvaizdį. Jie perkami ir dėl to, kad ilgai išsilaiko. Tačiau yra ir trūkumų. Džiutas yra mėgstamas pelių ir kai kurių vabzdžių puolimui, pritraukia drėgmę, o pats ilgai džiūsta.

Jei pasirinkote džiuto kilimą, tai rinkitės ir Manokilimas.lt 

Internetinė prekyba Manokilimas.lt jums pasiūlys įvairiausio dydžio ir formų džiuto kilimus už pačią mažiausią kainą ir prekę pristatys jums tiesiai į namus, pagal nurodytą adresą, nesvarbu kur gyventumėt – Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje ar bet kurioje kitoje šalies vietoje.

Filtras