Daugumai lietuvių, ypač žemaičių, artimesnis santūrus skandinaviškas gyvenimo būdas, pasižymintis santūrumu, emociniu vėsumu. Be to, didelė dalis laimės ieškančių tautiečių, patraukia į Skandinavijos šalis. Todėl ir sugrįžę gimtinėn joje mėgina įdiegti tų šalių dvasią – dygsta nauji skandinaviškos architektūros požymių turintys pastatai, jų interjeras irgi formuojamas skandinaviška dvasia. Tad verta pakalbėti ir apie skandinaviško stiliaus kilimus.

 

Kas dominuoja skandinaviškame stiliuje?

Skandinaviški kilimai ne tik būna šviesių spalvų, bet ir jų ornamentika pasižymi aiškiomis, paprastomis linijomis, minimalizmu, kas puikiai išlaiko santūrią estetiką. Nors dabartiniai skandinaviški kilimai pasižymi modernizmu, juose pirmenybė teikiama šviesioms spalvoms, nors modernizmas apskritai pasižymi tamsesniais atspalviais. Šiaip skandinaviškas dizainas laikosi neutralių atspalvių – balto, juodo ir rusvo. Bet tai vis dėlto nereiškia, jog skandinaviškuose kilimuose nerasite daugiau spalvų, tačiau bendra kryptis – vienspalviai sprendimai.

Patys populiariausi atspalviai būna ne tik rausvi ar pilkšvai melsvi, bet ir tiesiai iš gamtos atkeliavusi samaninė spalva. Jeigu jūsų kambarys atrodo lyg nespalvotoje nuotraukoje, vadinasi, jūs tikrai atradote skandinavišką stilių. 

 

Kur ir kokius kilimus kloja skandinavai?

Skandinavai, kad kojoms nebūtų šalta, kilimus kloja ant grindų šalia sofos. Dažniausiai renkasi pūkuoto paviršiaus, arba imituojančius šiaurinių gyvūnų kailį kilimus. Itin populiarūs kilimai su išaustais etniniais skandinaviškais raštais.

Siaurose virtuvėse ant grindų dažnai klojamas austinis takelis, o valgomojo zonoje – nedidelis kilimas su santūriais ornamentais. Miegamajame jaukią aplinką palaiko minkštas kilimas, kurio spalvų paletę sudaro kreminė, pilka, ruda ar smėlio spalvos.

Pagrindinis reikalavimas kilimams, kad jie būtų pagaminti iš ekologiškos medžiagos ir patalpose skleistų ramybę, ypač jei gyvenama ten, kur aplinkui vyksta intensyvus miesto gyvenimas.

 

Patogiausia – pasinaudoti Manokilimas.lt paslaugomis

Jeigu jūs panorote savo namams įsigyti skandinavišką kilimą, jums padės internetinė prekyba Manokilimas.lt. Prie visų pardavimui siūlomų gaminių pateikiami jų aprašymai, nurodoma tiksli prekės kaina, kokios taikomos akcijos, suteikiančios galimybę už ją mokėti pigiau. Todėl tikrai verta kilimus pirkti internetu. Nupirktas prekes internetinių parduotuvių kurjeriai pirkėjams pristato pagal jų nurodytą adresą Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje ir visoje šalyje.

Filtras