Viskozė tai nėra kažkokia paslaptinga medžiaga, o paprasčiausias dirbtinis pluoštas, išgaunamas iš natūralios gamtinės medžiagos celiuliozės. Savo struktūra ji labai primena šilką, todėl kartais pavadinama „dirbtiniu šilku“. Jeigu norisi turėti savo namuose pasitiesus kažką panašaus į šilką, jums tikrai pravers viskoziniai kilimėliai. Nors jie ir laikomi dirbtiniais, iš tikrųjų yra šaunus dirbtinių medžiagų pakaitalas.

Kuo viskozinis kilimas yra patrauklus?

Viskozinių kilimų gamintojai puikiai išnaudoja savybę, kuri sąlygoja tai, kad viskozė gali atrodyti ne tik kaip šilkas, bet ir kaip vilna, medvilnė ar linas. Šį pluoštą labai lengva dažyti, nes jis lengvai pasisavina bet kurias spalvas. Todėl ant viskozinių kilimų tos spalvos atrodo įspūdingiau nei ant kitos faktūros kilimų.

Be to, viskozinis kilimas savo fizinėmis savybėmis yra slidus, vėsus, gerai sugeriantis drėgmę. Jis ypač praverčia esant karštiems ir drėgniems orams, nes, net gulėdamas kaitroje ir tvankumoje, išliks vėsus. Šios faktūros kilimėliai kaitalioja spalvą, priklausomai iš kurio kampo į juos žiūrėsi. Iš vienos pusės jie atrodys blankesni, iš kitos tamsesni. Jie neteršia gamtos, nekenkia gyvūnams.

Kaip valomi viskoziniai kilimėliai?

Gana sudėtinga procedūra yra viskozės kilimėlių valymas. Jei ant jų patenka skysčio, jį reikia nedelsiant nusausinti servetėlėmis ar kitomis sausinimo priemonėmis. Tokius kilimus galima valyti rupia druska, tolygiai ją pabėrus ant gaminio paviršiaus. Po to druską reikia sutrinti į krūvą ir gerai išsiurbti. Jei norite atnaujinti kilimėlio spalvas, tai padaryti padės actas. Vienas šaukštas acto atskiedžiamas litru vandens. Paskui šiuo tirpalu sumirkome šepetėlį, juo kilimėlis ir valomas nuo nešvarumų.

Jei norite pirkti pigiau

Manokilimas.lt – geriausias pasirinkimas mėgstantiems pirkti internetu, nes čia viskas vienoje vietoje. Čia didelis prekių asortimentas, pasiūloje – ir dideli, ir maži viskozės kilimai. Čia sau tinkamą variantą pasirinks ir tie, kuriuos domina nors ir pigūs, tačiau kokybiški gaminiai. Pirkinys pristatomas į namus pagal nurodytą adresą ne tik Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje ar kuriame nors kitame didmiestyje, bet ir visoje šalyje.

Filtras