Jei gyvenate name, kurio grindys išgrįstos plytelėmis, padengtos linoleumu arba tarketu, dažnai nuo jų sklinda šaltis net tada, jei jos būna šildomos, toks gyvenimas greitai gali pasidaryti nejaukus ir nemielas. O kaip tada pakeisti esamą situaciją? Negi parduoti namą ir pirkti naują su kitokia grindų danga? Ne, tikrai taip nebūtina elgtis, yra paprastesnė išeitis – nusipirkti kilimą, išaustą iš vilnos.

Už ką labiau vertinamas rankų darbas?

Kilimai iš vilnos yra garsūs tuo, kad ilgalaikiai ir kad gaminami rankiniu būdu, todėl juos itin vertina tie, kurie vertina natūralumą ir nemėgsta masinės gamybos produkcijos. Vilna kilimams kruopščiai atrenkama, iš jos siekiama išgauti tolygų natūralaus atspalvio siūlą. Kadangi rankomis verptų siūlų storis nebūna vienodas, juos dažant, laisviau suverptose vietose dažų susigeria daugiau, todėl iš jų išaustas kilimas neįgauna vienodos spalvos net ir būdamas vienspalvis.

Rankų darbo vilnoniai kilimai dar vertinami ir už tai, kad yra ilgaamžiai, todėl jie gali pasitarnauti ne tik jums, bet ir jūsų vaikams, gal net vaikaičiams. Tai lyg savotiška šeimos relikvija ar ilgalaikė investicija. Nesuklysite pasakę, jog tokie kilimai net sustiprina šeimyninius ryšius, nusidriekiančius iš kartos į kartą. Vilnoniai kilimai vidutiniškai gali ištarnauti šešiasdešimt ir daugiau metų.

Kodėl vilnoniai kilimai vadinami komfortiškais?

Kilimai iš natūralios vilnos ne tik šildo erdvę aplinkui, ją tarsi suminkština, spinduliuodami visapusišką jaukumą. Žiemą jie kambariuose sulaiko šilumą, o vasarą, kai ore daug drėgmės, ją sugeria ir šitaip namuose palaiko tinkamą mikroklimatą.

Kita gera žinia – vilnoniai kilimai puikiai sugeria garsus. Todėl erdvesnėse patalpose, kur aukštos lubos ir nedaug baldų tokių kilimų dėka girdisi mažiau triukšmo. Gal todėl ir oro uostų salėse naudojami kilimai iš vilnos, kad keleiviai galėtų jaustis jaukiau.

Kodėl vilnonių kilimų kainos neverta bijoti?

Savaime aišku, kad ekologiški vilnoniai kilimai gana brangiai kainuoja, kartais net dvigubai brangiau nei kiliminės dangos iš poliesterio ar nailono. Bet vilna juk yra natūrali ir kokybiška medžiaga. Matyt, todėl Belgijoje ir dominuoja aukštos kokybės vilnonių kilimų, kurie pasižymi aukšta kokybe, stilingumu ir praktiškumu, gamyba.

Ši šalis nuo seno garsėja vilnonių kilimų gamyba. Klasikiniai vilnoniai kilimai yra labai tankūs. Jie visu šimtu procentų išausti iš Naujojoje Zelandijoje auginamų avių vilnos, todėl pasižymi minkštumu ir šiluma. Jų antistatinės savybės padeda sukurti išskirtinį mikroklimatą. Todėl jei ir sumokėsite brangiau už kilimą, tai jis jums ilgiau ir ištarnaus, išlikdamas patvarus.

Kur galima gauti pigiau?

Tačiau neverta nusiminti dėl kainos, jei labai norisi savo namuose turėti kilimą iš natūralios vilnos, jį galite pirkti interneto prekyboje Manokilimas.lt . Čia dažnai taikomos įvairiausios akcijos, todėl tikrai turėsite galimybę kilimą įsigyti pigiau. Jūsų išsirinktas kilimas būtų pristatytas prie pat jūsų būsto durų, nepriklausomai nuo to, kur jūs gyvenate: Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje, Šiauliuose, Panevėžyje ar bet kurioje kitoje šalies vietoje.

Filtras